Monday, 14 February 2011

Valentine's

... for me is always more my sister holiday because it's her birthday ^^
As we had a small family party I decided to dress up all in pink (and a bit of red ;) ) for this "red" holiday (every shop in my town is dressed up in red)
I really can't get to cooperate with this obi- it isn't very stiff and the brocade makes it difficult to to tie. The kimono is my love- even if I didn't like it that much when I was buying it at the beginning- I lost few kimono auctions and I became a bit desperate to win something at last and this was the perfect size and well... Though I don't hate pink it isn't my favorite either, but I got it as a small revenge XD
Anyway: here are the photos :)...dla mnie zawsze bardziej święto mojej siostry, bo to jej urodziny ^^
Z tej okazji mieliśmy małą imprezę rodzinną i zadecydowałam, że "pójdę w róż" (i trochę czerwieni ;) ) na to jakże czerwone święto (skoro z witryn sklepów bije czerwienią...)
Ciężko mi pracować z tym obi- nie jest zbyt sztywne i brokatowy materiał sprawia, że jest jeszcze trudniejsze do zawiązania. Kimono jest moją miłością- choć nie od samego początku... Przegrałam kilka aukcji kimon i konieczne w końcu chciałam coś wygrać- a to miało idealny rozmiar... Nawet jeśli róż nie jest jednym z moich ulubionych kolorów- wygrałam je jako taką moją małą zemstę ;)
Powyżej zdjęcia :)

2 comments:

  1. Okropnie powazne to taiko-obi; czy nie warto poszalec z czyms ciekawszym, zwlaszcza w Walentynke? :)

    ReplyDelete
  2. Jestem na etapie masterowania nijudaiko i taiko XD do innych jeszcze muszę "dorosnąć" XD

    Zwykle bawię się w coś ciekawszego do furisode- np. wykombinowałam jak zrobić coś à la darari przy użyciu fukuro :)

    ReplyDelete